top of page

БУЛІНГ

62083762_2265542583758811_81826524812269
61801858_663312670760417_310701924217257
61831142_427529121165070_914914057947971
61897735_630901284041350_439921574293589
41524.jpg
5457 (1).jpg

     Булерами ж найчастіше стають ті, хто росте без заборон та авторитету батьків, але в той же час їм не вистачає уваги й поваги дорослих. У більшості таких дітей – яскраво виражені нарцисичні риси характеру. Їм весь час доводиться самостверджуватися за рахунок інших людей, доводити власну перевагу.

                        Що робити?

       Дітям не варто намагатися вирішити ситуацію самотужки, адже з булером не завжди можна порозумітися. Краще звернутися до батьків, учителів або старших, яким дитина довіряє. 

2454.jpg

  Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах.

 

      Основні ознаки булінгу це:

 

  • Нерівність сил агресора й жертви;

  • Повторюваність насильства;

  • Гостра емоційна реакція жертви.

 Жертви та булери

      Жертвою цькування може стати абсолютно будь-яка дитина, незважаючи на те, якою б сильною або здібною вона не була б.Однак найчастіше жертвами стають ті, хто найбільше виділяється (дивно одягнений, дивно поводиться, неохайний). Також потенційними жертвами можуть стати ті, хто швидко втрачає самоконтроль, легко піддається емоціям.

  У кипадку, коли над вашою дитиною знущаються, ви, як батьки, повинні уважно вислуховувати скарги дитини й ставитися до цього серйозно, а не просто відмахуватися словами Дай здачі.Завдяки підтримці батьків, дітям легше переживати проблеми в школі. Також варто звернутися до шкільних учителів та звернути їхню увагу на цю проблему. У найкритичнішій ситуації варто залучити поліцейських і навіть подумати про зміну місця навчання.

    Учителям же потрібно не показувати свою фізичну перевагу, а поговорити з ним. Крім того, за витівками булера не можна спостерігати, адже йому потрібні глядачі для того, щоб максимально проявити демонстративну поведінку. Під час витівках на уроці можна спробувати відволіктися від заняття й зосередити увагу на булері, спробувати залучити його до навчального процесу.

Однак варто пам’ятати, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями й тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.

millones-mexicanas-sufrieron-violencia-5
     Небезпека чекає нас в Інтернеті навіть у звичайних, на наш погляд, життєвих ситуаціях. Прогрес - явище різнобічне, яке разом із користю й розвитком несе нові ризики та проблеми. Один із прикладів такої проблеми - кібербулінг. Це досить нове поняття для нашої країни, воно прийшло до нас із Заходу разом із чатами й соціальними мережами.
    Кібербулінг – це переслідування інших осіб із використанням сучасних електронних технологій: ІНТЕРНЕТУ (електронної пошти, форумів, чатів, ICQ) та інших засобів електронної техніки – мобільних телефонів, пейджерів.
       Це явище набирає в Україні все більших обертів, і вже настав час, говорити про нього, як про одну з найрозповсюдженіших форм насильства – кібертероризм.
Виявляти та боротися з кібертерористами важко , бо кібертероризм у молодіжному середовищі має свої особливості:
• Молодь спілкується між собою частіше приховано від дорослих, а спілкування у всесвітній мережі ІНТЕРНЕТ, позбавляє дорослих можливості здійснювати контроль
• Швидке і багатоадресне розповсюдження інформації
• Частіше кіберпереслідувачі знають, кого вони переслідують, а їх жертви не завжди знають, хто переслідує їх
• Перебування в ІНТЕРНЕТI може бути анонімним
• Занижене почуття відповідальності кібертерористів
• Жертви кібернасильства, як і жертви інших форм насильства, приховують факти кібербулінгу стосовно себе (страх переслідувачів, та батьків, які можуть обмежити доступ до мобільного телефону, ІНТЕРНЕТУ)
Кібертероризм є потужним засобом психічного насильства і стає частою причиною душевних страждань та психічних розладів молоді. З цим явищем потрібно боротись!
Попередження впливу кібертероризму на молодь 
( На замітку батькам і педагогам )
• Станьте самі провідником у світ ІНТЕРНЕТУ для своєї дитини, і навіть негативний досвід зустрічі з впливом небажаної інформації, можна використати як застереження й профілактики цієї форми насильства
• Будьте уважні, та заохочуйте дитину бути уважною, при передачі інформації про себе. Ваша дитина повинна усвідомлювати, що стороннім особам, повідомляти про своє ім'я, прізвище, номер телефону, електронну адресу, давати фотографію без Вашого дозволу, небезпечно!
• Навчіть свою дитину критично оцінювати інформацію, яку пропонує «всесвітня мережа». Варто пам'ятати, що не вся інформація є достовірною й часто потребує звірення з іншими джерелами тієї ж тематики
• Ніколи не використовуйте спільні з дитиною паролі доступу до мережі, PIN-коди та тому подібне
• Мережа ІНТЕРНЕТ має свою етику-поважайте її самі, вчіть поважати її Ваших дітей
• Заохочуйте дітей до дослідження та вивчення конструктивних можливостей , що надає мережа ІНТЕРНЕТ.
bottom of page